PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99107}
6,9 39 227
ocen
6,9 10 1 39227
5,5 10
ocen krytyków
Revolver
powrót do forum filmu Revolver

skojarzenia

ocenił(a) film na 8

Możliwe, że zupełnie źle zrozumiałam fabułę, ale czy tylko ja miałam skojarzenia z Fight Clubem?
Zarówno fabuła i sposób nakręcenia tego filmu ciągle przywodziły mi na myśl ten film

ocenił(a) film na 8
kittie_corpse

Zasadniczo dla mnie również "filozofia" jest ta sama. "Gonimy za rzeczami, których nie potrzebujemy." Co nam to przypomina?

Film traktuje w równej mierze o szeroko przytaczanym na forum "ego" co o strefie komfortu każdego z nas. Czyli tym, przed przekroczeniem czego broni nas ego. Z kolei Fight Club pokazuje podróż - czy też walkę - z ograniczeniami/wymaganiami stawianymi nam przez nasze umysły (ego). Choć Palahniuk odnosi się bardziej do współczesnego świata.
Moim zdaniem oba filmy dotykają ten sam problem. W pewnym momencie rozchodzą się - jednak zamysł pozostaje ten sam.

ocenił(a) film na 10
kittie_corpse

Bardzo dobrze zrozumiałeś. Przeciętny widz powie że to kiepski film, bo nie czyta między wierszam.
Jak tu kolega wyżej wspomniał :) To film psychologiczny tak naprawdę a nie kryminał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones