PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99107}
6,9 39 228
ocen
6,9 10 1 39228
5,5 10
ocen krytyków
Revolver
powrót do forum filmu Revolver

Wyłączyłem w 75min, kiedy to nasz super inteligentny bohater analizuje wszystkie wątki i
próbuje je spoić, a inni bohaterowie dokładają pytań i tworzą super skrytą mega uber
tajemniczość ich niezwykłych poczynań. Żal mi Ray'a że musiał zagrać w takiej szmirze którą
Richie na siłę starał się zrobić fascynującą..

ocenił(a) film na 8
SHOGUN_

ale scena z tym zabójcą co dziewczynkę uratował była dobra

ocenił(a) film na 5
SHOGUN_

Faktycznie to pseudofilozoficzne dumanie było miejscami nie do zniesienia. Cóż Ritchie to doskonały twórca kina rozrywkowego i tego powinien się trzymać.

SHOGUN_

Nie inaczej. Przerost formy nad treścią. "Zagubiona autostrada" po pierwszym obejrzeniu była bardziej logiczna i zrozumiała, a do tego 1000x bardziej interesująca. Na tym filmie dosłownie zasypiałem. Początkowo, patrząc że główną rolę gra Jason Statham, liczyłem na lekkie i przyjemne kino akcji w stylu adrenaliny czy transportera, a tu zonk - niedorozwinięty-psychologiczny-gniot:P

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

Nie zrozumieliście filmu.

ocenił(a) film na 3
hajtovsky

Statham i Liotta do tej pory pewnie nie wiedzą w czym grali.

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

Po czym wnioskujesz?

ocenił(a) film na 3
hajtovsky

Widać to w ich oczach
http://images.zap2it.com/images/celeb-53198/ray-liotta.jpg
http://images.zap2it.com/images/celeb-165127/jason-statham-1.jpg

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

Rzeczywiście. Jesteś genialny.

ocenił(a) film na 3
hajtovsky

Wiem

SHOGUN_

W twoim wypadku wiedzieć to za mało...Trzeba czuć...

ocenił(a) film na 3
wilkrobert132

Po czym wnioskujesz?

ocenił(a) film na 7
SHOGUN_

hahahaha good one
btw. scena w windzie byla genialna ;)

ocenił(a) film na 7
SHOGUN_

Oj tam... Jak dla mnie - końcowa konkluzja, że...

- UWAGA SPOILER -

...że bohater ześwirował siedząc kilka lat w izolatce i sam namieszał tak, że nikt nie mógł się w niczym rozeznać - pasowała do wszystkiego idealnie i wyjaśniała różne niespójności całkiem zgrabnie. Również i "monologi z podłogi" zyskują tu na znaczeniu, stając się narzędziem, przy pomocy którego główny bohater wciąga w swoje szaleństwo również nas - widzów - tak samo, jak swojego wroga. Nie mamy - my, widzowie - obiektywnego wglądu w sytuację, postrzegamy ją tylko i wyłącznie przez głównego bohatera i jego postępującą (i "zaraźliwą") schizofrenię. Wiem, że podobne zabiegi już w filmach bywały, ale i tak mi się podoba... Skojarzenia z "Zagubioną autostradą" są jak najbardziej na miejscu, osobiście w pewnym momencie nasunął mi się również "Harry Angel".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones